کاربردهای نرم افزار سیستم ساز راهکارنوین سیاق

ایجاد یکپارچگی بین نرم افزارهای موجود سازمان یا نرم‌افزارهای موجود و زیر سیستم‌های سیاق یکی از مهمترین قابلیت‌های راهکار پیشنهادی سیاق است.

یکپارچه سازی نرم افزارها

ایجاد یکپارچگی بین نرم افزارهای موجود سازمان یا نرم‌افزارهای موجود و زیر سیستم‌های سیاق یکی از مهمترین قابلیت‌های راهکار پیشنهادی سیاق است. به طور مثال سند حسابداری ماهیانه نرم افزار حقوق و دستمزد سیاق می تواند در سیستم حسابداری نرم افزاری دیگر به صورت اتوماتیک و صرفا با زدن یک دکمه صادر گردد. در این شرایط، ابزار یکپارچه ساز سیاق (Seyagh Integration tool) می تواند وظیفه یکپارچه سازی و تبادل مکانیزه اطلاعات میان نرم افزارهای مختلف را به عهده گیرد.

سیستم های تحت وب

از جمله نیازهای جدید سازمان ها سیستم های تحت وب می باشد. این درحالیست که با وجود هزینه های انجام شده برای خرید سیستم های تحت ویندوز، کنار گذاشتن این سیستم ها و صرف هزینه مجدد امری نامعقول به نظر می رسد. این امکان مناسب برای سازمان هایی است که دارای پراکندگی جغرافیایی در زیر مجموعه خود هستند.
این بدین معنی است كه چنانچه مشتریان سیاق نیاز داشته باشند در خارج از سازمان خود از نرم افزار به صورت آنلاین و بر روی اینترنت استفاده كنند امكان ارایه نسخه وب وجود دارد.

راهکار نوین سیاق به کمک ابزار سیستم ساز، راهکار ایجاد اینترفیسهای متعدد در پلت فرمهای مختلف : مثلا نسخه وب یا نسخه موبایل و... را برای حل این نیاز ارایه میکند و با کمک این راهکار، الزامی به جایگزینی نرم افزارهای قبلی نیست.

سیستمهای خاص منظوره

یکی دیگر از نیازهای قابل توجه سازمان های بزرگ، تهیه نرم افزارهای خاص منظوره به صورت یکپارچه با سایر ابزارهای موجود سازمان می باشد. این راهکار برای پوشش هرگونه نیاز نرم افزاری است که هیچگونه ابزار آماده ای در بازار برایش وجود ندارد. سیستم خاص منظوره یکپارچه با سایر سیستم ها جاری سازمان عمل خواهد نمود. این یکپارچگی، علاوه بر جلوگیری از ورود و تولید اطلاعات مشابه در نرم افزارهای مختلف، امکان گردش مکانیزه اطلاعات میان نرم افزارهای دیگر با نرم افزار خاص منظوره را نیز فراهم می نماید. این شرکت می تواند نیازهای خاص نرم افزاری سازمانهای دولتی، نهادهای عمومی و خصوصی معظم را به واسطه پلتفرم قدرتمند «سیستم ساز سیاق»، در کوتاهترین زمان و بر روی بستری کاملاً پویا و منعطف و به صورت یکپارچه با سایر نرم افزارهای سازمان، ارائه نماید.

گزارشات تحلیلی-مدیریتی

سیستم ارزیابی عملکرد:

در سازمان ها و نهادهای بزرگ و همچنین سازمان هایی که دارای پراکندگی جغرافیایی می باشند، ارزیابی عملکرد بخش های مختلف سازمان اعم از واحدهای ستادی و یا شعبات، دفاتر استانی و سازمان های وابسته، یکی از الزامات حیاتی‌می باشد. سیستم‌های ارزیابی عملکرد به وسیله ارتباط با سیستم های جاری سازمان (هر چه که باشد) و استفاده از دیتا و اطلاعات موجود در آن‌ها و با محاسبه شاخص‌های عملکردی و فرآیندی به مدیران کمک می‌نمایند تا با استفاده از اطلاعات لحظه‌ای (Online & Real-time) وضعیت كمی عملكرد بخش‌های سازمانی و سلامت فرآیندها را زیر نظر داشته و کنترل نمایند.
ارایه گزارش‌های سیستم ارزیابی عملکرد به صورت گرافیکی و تصویری برای صرفه‌جویی در وقت مدیران و کمک به تصمیم گیری نقش مهمی دارد.

سازمان هایی که پیش از این نسبت به تامین نیازهای نرم افزاری عام خود از قبیل سیستم های اطلاعات مدیریتی اقدام نموده اند، در مرحله بعد، نیازمند ساختاردهی و بهره برداری هدفمند از داده های موجود در سطح سازمان می باشند. در سیستم هوش تجاری (BI)، برای کنترل اهداف، ماموریت ها و استراتژی های سازمان، شاخص‌های مورد پایش و حدود مجاز حداقل و حداکثر تعریف می‌شود. نرم افزار پس از پردازش اطلاعات مورد نظر، می تواند گزارشات لازم جهت آگاهی از سلامت عملکردی سازمان را در اختیار مدیران و کاربران سیستم قرار داده و طی سناریوهای تعریف شده اثرات تغییرات را نشان دهد.

ابزارهای اتوماتیک

روباتهای نرم افزاری جهت انجام فرآیندهای تکراری که نیاز به تصمیم گیری و هوش انسانی ندارند استفاده می شوند. مانند: اتصال به ایمیل، اتصال به دستگاهها یا سرویسهای اس ام اس و دستگاههای فاکس و تلفنهایvoip که در قالب سنترهای سیاق عملیاتی شده اند. شما با داشتن یک سنتر تمام قابلیتهای آن را در کل برنامه خواهید داشت.

مدلسازی WorkFlow و BPMS

چنانچه سازمان خود را در قالب نرم افزار تحلیل و پیاده كردید، روالها و قواعدی را می توانید در سازمان بیابید كه به شکل منطقی و با شرایط مشخص و عطف تاییدها و یا استعلامها می توانند خودكار انجام شوند ماهیتی در این قسمت به وجود می آید كه قدرت گردش كار خودكار و كنترل ها و كاهش حجم كار بسیار بالایی را به كارفرما می دهد. سیستم مدیریت گردش كار یا Engine Workflow به جهت مدیریت و كنترل و تعریف این جریانات قابل استفاده است. در یك سازمان منظم و درست چیده شده، به سادگی می توان بالای 50% از كل كار سازمان را با این روالها به صورت اتوماتیك و دقیق انجام داد.