آرشیو مقالات

ERP پیمانکاری : انتخابی استراتژیک برای پیشتاز بودن

نویسنده : R&D Dep.

کلمات کلیدی : ERP ، پیمانکاری

مقدمه : انتخاب یک سیستم ERP پیمانکاری مناسب میتواند کسب و کار شما را متحول کند. در این نوشتار کوتاه به سه ماژول اصلی در ERP پیمانکاری، که میتواند رشد شما را چندین برابر کند میپردازیم.

اکثر افراد ERP را به عنوان ابزار مدیریتی و کنترلی میشناسند و البته دیدگاه صحیحی دارند. ERP پیمانکاری به شما کمک میکند که پرداخت ها را مدیریت کنید، پروژه ها را به گونه ای پیش برید که در زمان تعیین شده تکمیل شود و کنترل بهتری بر روی تغییرات درخواستی مورد تایید و یا در حال تایید مشتری داشته باشید. اما چرا به همین کاربردهای محدود قناعت کنیم، در حالی که انتخاب یک سیستم ERP پیمانکاری مناسب میتواند کسب و کار شما را متحول کند. در این نوشتار کوتاه به سه ماژول اصلی در ERP پیمانکاری، که میتواند رشد شما را  چندین برابر کند میپردازیم.

1- مدیریت ارتباط با تامین کنندگان (SRM)

در فضای رقابتی صنعت پیمانکاری، زمانی که ممکن است محدودیت منابع، امکانات و یا مصالح، گره کور پیشرفت پروژه شما شود؛ ارتباطات موثر با تامین کنندگان نردبان رشد و ترقی شما خواهد بود. در معامله و قرارداد همیشه اولویت با کسانی است که نسبت به عملکردشان اعتماد و رضایت داشته باشیم. تامین کنندگان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. بنابراین باید به گونه ای عمل کنید که بین شما و تامین کنندگان روابطی بر پایه رضایت و اعتماد متقابل شکل بگیرد. اثربخش ترین راهکار برای ایجاد این اعتماد، وجود ارتباطی مداوم و فعال با تامین کنندگان است. با استفاده از ماژول SRM در یک سیستم ERP پیمانکاری،  میتوانید به راحتی به هدف خود برسید. این ماژول به شما کمک خواهد کرد که تامین کننده بازخوردهای مناسبی در طول دوران همکاری و حتی قبل یا بعد از آن به شما بدهند و شما نیز بازخوردتان را به آنها بدهید. به عنوان مثال میتوانید درباره عملکردشان، گزارشی تهیه کنید و یا در سالگرد تاسیس شرکتشان برای آنها پیام تبریک بفرستید.

2- مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)

اگرچه ماژول CRM معمولا برای ارسال پیشنهادات مناقصه و مزایده استفاده میشود، میتوان از این ماژول در جهت بهبود رشد کسب و کارتان نیز بهره برد. همانند ماژول SRM، ماژول CRM نیز به ایجاد ارتباطات موثر بین شما و مشتریانتان کمک میکند. اجازه دهید که مشتریان فعلی و بالقوه شما از دستاوردها و موفقیت های شما آگاهی یابند. اگر کسب و کار شما توسعه یافته، تیم شما از روشهای به روزی استفاده میکند و یا کارشناسان شرکتتان گواهی نامه یا تاییدیه جدیدی اخذ کرده اند، این پیشرفت ها را اطلاع رسانی کنید.  همچنین میتوانید در موقعیتهای مختلف، موفقیت های مشتریانتان را به آنها تبریک بگویید، حتی اگر شما بخشی از عوامل آن پروژه نبوده اید.

اطمینان حاصل کنید که در این ارتباطات، از برنامه های آتی مشتریانتان برای ساخت و ساز، به موقع آگاهی پیدا کنید. در زمان مناقصه این ارتباط و آگاهی میتواند برگ برنده شما در برابر رقیبان باشد.

3- مدیریت پروژه (PM)

هر شرکت پیمانکاری موفقی از یک سیستم مدیریت پروژه برای مدیریت پروژه ها و فرآیندهای کاری و پیگیری حصول هدف گذاری ها استفاده میکند. مزیت استفاده از ماژول مدیریت پروژه در یک سیستم ERP پیمانکاری بجای استفاده از یک سیستم مدیریت پروژه مستقل، آن است که در سیستم ERP پیمانکاری همه منابع و امکانات لازم برای انجام پروژه به صورت یکپارچه تحت کنترل شماست. بنابراین دیگر فرصتی را به خاطر عدم وجود هماهنگی بین بخش های مختلف از دست نخواهید داد و تاخیرها و مشکلات آتی را میتوانید پیش بینی کرده و از آنها جلوگیری کنید. بهره برداری از این فرصت ها باعث خواهد شد که نسبت به رقیبان پیشتاز باشید و زمانبندی دقیق و تحویل به موقع پروژه اعتبار شما را در این صنعت بیش از گذشته خواهد کرد.
 • مقالات - سیاق
  نرم افزارهای یکپارچه و راهکارهای ERP چه مشکلاتی را در سازمان حل می کنند؟
 • مقالات - سیاق
  چگونه یک راهکارجامع نرم افزاری انتخاب کنیم؟
 • مقالات - سیاق
  ویژگی های کلیدی و تاثیر گذار در انتخاب یک راهکار نرم افزاری جامع ساخت و ساز
 • مقالات - سیاق
  دستاوردهای اجرای ERP دانشگاهی در دانشگاه تهران
 • مقالات - سیاق
  تکنولوژی و تغییر قواعد کسب و کار خرده فروشی
 • مقالات - سیاق
  ERP خرده فروشی چیست؟
 • مقالات - سیاق
  مدل سازی اطلاعات ساختمان BIM
 • مقالات - سیاق
  افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها با مدل عملی جریان گردش اطلاعات یکپارچه در شرکت های ساخت و ساز RAMS-ECO ERP
FirstPrevصفحه 1 از 5 12345NextLast