برنامه ریزی منابع سازمانی

یک راه‌حل مدیریتی مبتنی بر فناوری اطلاعات است، كه در صورت مهیا بودن شرایط جذب آن در كسب‌وكارها، در جهت اثربخشی، ایجاد ارزش افزوده، رقابت‌پذیری و بلوغ سازمانی، از طریق بسته‌های نرم‌افزاری یكپارچه استاندارد و متكی بر به‌روش‌های (Best Practices) از قبل طراحی شده، ولی انعطاف‌پذیر و قابل تنظیم، با قابلیت برنامه‌ریزی انواع منابع سازمانی، كلیه فرایندهای داخلی كسب‌وكار، اعم از تولید ، منابع انسانی، مالی، بازاریابی و فروش را پشتیبانی می نماید.

Enterprise resource planning

یک سیستم ERP ممکن است از سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای متعددی برای دست یابی به این مجموعه عظیم اطلاعات استفاده ‌کند. از مهمترین شاخصه های کلیدی بیشتر سیستم‌های (ERP) استفاده از یک پایگاه داده جامع واحد جهت ذخیره اطلاعات برای ماژول ها مختلف سیستم است. یک سیستم ERP ایده آل باید بتواند حداقل دو بخش مختلف یک سازمان را بصورت یکنواخت و بدون نیاز به لینک چند نرم‌افزار بطور یکپارچه پاسخ دهد. همچنین به صورت آنلاین، بدون تکیه بر به روز رسانی تناوبی و replication ، اطلاعات را در سطح کل سازمان نگهداری نماید. علاوه بر این دارای یک پایگاه داده مشترک باشد، که تمام اطلاعات برنامه ها و ماژول های کاربردی در آن ذخیره شده و قابل استفاده در تمامی بخشهای سیستم باشند.

سیستم‌های ERP صرف نظر از ساختار سازمانی ، تلاش می‌کنند که کلیه فعالیت‌های یک پایگاه یا سازمان را تحت پوشش قرار دهند. بر این اساس ERP به عنوان یک راهکار مدیریتی یک محصولی نرم افزاری یا سخت افزاری نیست برای اجرای این راهکار مدیریتی یک محصول نرم افزاری قدرتمند لازم است که سیاق این بستر عملیاتی و نمونه های اجرا شده قبلی (Best Practices) را بی کم و کاست در قالب محصول سیستم ساز خود ارایه میکند.

در مدل اجرای کامل ERP که به شکل یک پروژه کامل چند ساله دیده میشود تیم فنی سیاق که شامل مشاورین و افراد فنی هستند در محل مشتری مستقر و با کمک کارشناسان آن سازمان جریان کامل اجرای ERP را شکل میدهند.

رویکرد ERP محور سیاق (ERP Oriented)

رویکرد ERP محور سیاق (ERP Oriented) برخی از کسب و کارهای بزرگ ایرانی امکان اجرای روال های کامل ERP ندارند و مدیران سازمان تغییر یک باره تمام پروسه های سازمان را به دلیل چالش هایی که برای کسب و کار ایجاد میکند تایید نمیکنند. از طرفی حرکت به سمت تکنولوژی و اجرای ERP هم الزامی است که حداقل در آینده باید به سمت آن حرکت نمایند. برای این وضعیت سیاق پیشنهاد رویکرد ERP را دارد.

سیاق، نگاه جامع و کلی به ساختار و نیاز یک سازمان بزرگ در امروز و آینده و پوشش فضاهای خالی فعلی که مکانیزه نشده اند و تغییر تکه تکه پروسها های یک سازمان بزرگ به نحوی که در کل به سمت نظام جامع حرکت کند را (ERP Oriented) رویکرد ERP مینامد.

بدیهی است این حرکت از پایین به سمت بالا کیفیت نگاه از بالا به پایین را نخواهد داشت ولی زمینه فرهنگ سازمانی و ایجاد بستر های ابزاری را در سمت و سوی درست فراهم میکند.

سیستم ساز سیاق به عنوان یک نرم افزار ERP علاوه بر نیازهای عام بزرگ نیازهای خاص ویژه آن سازمان را نیز به صورت یکپارچه پوشش میدهد و با کمک این سیستم امکان اعمال سلیقه‌ سازمان در نمونه های اجرا شده قبلی در یک فریم ورک چابک، توانمند و با کارایی بالا به وجود می آید.